IoT

IoT jest koncepcją urządzeń, które podłączone są do Internetu i mogą komunikować się z innymi urządzeniami lub oprogramowaniem, np. serwisami internetowymi. W ramach realizacji bardziej złożonych projektów IT, tworzyliśmy również urządzenia elektroniczne wymieniające informacje z tworzonym przez nas oprogramowaniem.

nasze urzadzęnie wykorzystane na Junior Eurowizji 2019 | Źródło: IDENTI - identi.pl/technologie

Do realizacji możemy wykorzystać popularne rozwiązania, jak Raspberry Pi (mikrokomputery), Chromecast (aplikacje uruchamiane na telewizorach). W pewnym zakresie jesteśmy w stanie również przygotować układy elektroniczne, które zostaną w urządzeniu wykorzystane (np. z wykorzystaniem mikrokontrolerów).

Realizacja IoT może obejmować prostsze urządzenia, np. wykorzystywane w kampaniach reklamowych po bardziej złożone realizacje, gdzie urządzenia mogą spełniać określone funkcje, uzupełniać działanie serwisów internetowych a nawet być bardziej samodzielne, np. wykorzystując własną bazę danych, dzięki czemu mogą pracować przy utrudnionym lub okresowym dostępie do Internetu

Najciekawszym zrealizowanym przez nas projektem IoT jest urządzenie do kontroli dostępu na imprezach masowych, SmartCube. Pomaga w weryfikacji czy dana osoba ma wstęp na wydarzenie w danym czasie w danym miejscu. Skanowanie realizowane jest z wykorzystaniem kodów QR lub targów RFID zalaminowanych w identyfikatorach. Urządzenia te (według jednego projektu powstało 10 sztuk) zawierają zaprojektowane przez nas układy elektroniczne połączone z komputerami Raspberry Pi. One dalej komunikują się z aplikacją na serwerze w zakresie wymiany bazy użytkowników, którzy mają wstęp na wydarzenie. Udostępniamy również narzędzia do centralnego zarządzania urządzeniami – kontroli stanu, ale też np. temperatury i wilgotności wewnątrz obudowy. SmartCube pracowały m.in. na Dziecięcej Eurowizji w 2019 roku w Gliwicach, realizując przez 10 dni około 17 tys. skanowań użytkowników.

UniqSoft Coding spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białych Błotach (86-005), ul. Chlebowa 33/6, KRS: 0000924701 (Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego), NIP: 5542997481, REGON: 520121480. Kapitał zakładowy w wysokości 5000,00 zł.