Serwisy internetowe i oprogramowanie

Zajmujemy się również tworzeniem bardziej złożonego oprogramowania na indywidualne zamówienie. Dla start-upów realizujemy systemy funkcjonujące w przeglądarkach internetowych, ale też aplikacje mobilne i IoT. Dla firm tworzymy systemy CRP i ERP wg indywidualnych potrzeb - od prostszych rozwiązań, np. do usprawnienia obiegu dokumentów, po całe złożone systemy tworzone na indywidualne zamówienie.

Zrealizowaliśmy m.in.:

Platforma ta służy do zamawiania tekstów przygotowywanych przez profesjonalnych copywriterów. Na portalu znajdują się trzy rodzaje kont: Autor, Wydawca oraz Reklamodawca. Copywriter lub dziennikarz może tworzyć swoje teksty korzystając z konta autorskiego. Blogger pod postacią Wydawcy publikuje teksty na zamówienie Reklamodawcy

Platforma do wspomagania pracy biur prasowych - publikowania informacji prasowych, wysyłki masowych newsletterów e-mail i SMS, ale także do obsługi akredytacji na organizowane przez biura wydarzenia. Użytkownikami serwisu są dziennikarze, którzy mogą korzystać z rozbudowanych narzędzi do organizowania się w redakcje.

W naszym firmowym portfolio znajdują się systemy zrealizowane dla kilkudziesięciu różnych branż, również mniej typowe, jak narzędzie do automatycznego wycinania tła ze zdjęć. Zostało ono wykorzystane m.in. na Intel Extreme Masters w Katowicach. Jesteśmy w stanie stworzyć oprogramowanie, zarówno strony internetowe, jak i indywidualne systemypraktycznie dla każdego rodzaju działalności

Bezpieczeństwo i użyteczność

Każde tworzone przez nas oprogramowanie projektowane jest z uwzględnieniem jak najwyższego bezpieczeństwa. Obejmuje to zarówno: dane wprowadzane przez użytkowników (np. zabezpieczanie dokładnej lokalizacji użytkownika, czy innych danych wrażliwych), bezpieczną komunikację między różnymi elementami systemu (np. weryfikacja zakresu danych przesyłanych pomiędzy serwerem a serwisem internetowym) oraz pomiędzy systemem a rozwiązaniami zewnętrznymi, które w ramach projektu integrujemy (np. integracje systemów z dostawcami płatności).

W ramach stosowanego bezpieczeństwa organizacyjnego stosujemy szereg rozwiązań, aby zachować jak największe bezpieczeństwo danych użytkowników. Do projektów przypisujemy utrzymywane przez nas mechanizmy statystyk, co zapewnia pełną zgodność z RODO i brak wysyłania informacji do użytkownikach poza Unię Europejską. Pomimo posiadania szczegółowych informacji na temat odwiedzin użytkowników, nie przechowujmy żadnych danych pozwalających na ich jednoznaczną identyfikację.

Tworzone przez nas projekty cechują się niezwykłą użytecznością sprawdzoną podczas realizacji dziesiątek serwisów i aplikacji. Użytkownikom wygodniej korzysta się z odpowiednio zaprojektowanego oprogramowania a w przypadku serwisów zakładających sprzedaż (platformy sprzedażowe, sklepy internetowe) podnosi konwersję. Weryfikujemy użyteczność zarówno tworzonego przez nas oprogramowania, wykonujemy też audyty i badania użyteczności istniejących już i funkcjonujących serwisów.

IoT

IoT jest koncepcją urządzeń, które podłączone są do Internetu i mogą komunikować się z innymi urządzeniami lub oprogramowaniem, np. serwisami internetowymi. W ramach realizacji bardziej złożonych projektów IT, tworzyliśmy również urządzenia elektroniczne wymieniające informacje z tworzonym przez nas oprogramowaniem.

nasze urzadzęnie wykorzystane na Junior Eurowizji 2019 | Źródło: IDENTI - identi.pl/technologie

Do realizacji możemy wykorzystać popularne rozwiązania, jak Raspberry Pi (mikrokomputery), Chromecast (aplikacje uruchamiane na telewizorach). W pewnym zakresie jesteśmy w stanie również przygotować układy elektroniczne, które zostaną w urządzeniu wykorzystane (np. z wykorzystaniem mikrokontrolerów).

Realizacja IoT może obejmować prostsze urządzenia, np. wykorzystywane w kampaniach reklamowych po bardziej złożone realizacje, gdzie urządzenia mogą spełniać określone funkcje, uzupełniać działanie serwisów internetowych a nawet być bardziej samodzielne, np. wykorzystując własną bazę danych, dzięki czemu mogą pracować przy utrudnionym lub okresowym dostępie do Internetu

Najciekawszym zrealizowanym przez nas projektem IoT jest urządzenie do kontroli dostępu na imprezach masowych, SmartCube. Pomaga w weryfikacji czy dana osoba ma wstęp na wydarzenie w danym czasie w danym miejscu. Skanowanie realizowane jest z wykorzystaniem kodów QR lub targów RFID zalaminowanych w identyfikatorach. Urządzenia te (według jednego projektu powstało 10 sztuk) zawierają zaprojektowane przez nas układy elektroniczne połączone z komputerami Raspberry Pi. One dalej komunikują się z aplikacją na serwerze w zakresie wymiany bazy użytkowników, którzy mają wstęp na wydarzenie. Udostępniamy również narzędzia do centralnego zarządzania urządzeniami – kontroli stanu, ale też np. temperatury i wilgotności wewnątrz obudowy. SmartCube pracowały m.in. na Dziecięcej Eurowizji w 2019 roku w Gliwicach, realizując przez 10 dni około 17 tys. skanowań użytkowników.

UniqSoft Coding spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białych Błotach (86-005), ul. Chlebowa 33/6, KRS: 0000924701 (Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego), NIP: 5542997481, REGON: 520121480. Kapitał zakładowy w wysokości 5000,00 zł.